Laboratoriniai tyrimai

Laboratoriniai tyrimai

Laboratoriniai tyrimai turbūt visiems labiausiai pažįstamų tyrimų rūšis. Su jais susiduriame norėdami atlikti profilaktines sveikatos patikras, pastebėjus tam tikrų ligų simptomus, stebint diagnozuotos ligos gydymo procesą ir dėl įvairių kitų priežasčių. Patys žinomiausi laboratoriniai tyrimai yra bendras kraujo tyrimas ir šlapimo tyrimas, tačiau apžvelkime, kokius dar laboratorinius tyrimus galima atlikti, kokia yra jų kaina bei kur šiuos tyrimus galima atlikti.

Kokius laboratorinius tyrimus galima atlikti?

Geros savijautos profilaktikai ar pajutus įvairius simptomus galima atlikti tikrai populiarius vitaminų, mikroelementų ir metalų laboratorinius tyrimus. Ypač po žiemos dažnai trūksta vitamino D, senka kitų vitaminų atsargos, todėl, norint pastiprinti savo organizmą, verta išsitirti, kokių vitaminų bei mikroelementų jums trūksta.

Vertingi ir svarbūs yra širdies ir kraujagyslių ligų tyrimai, bendri profilaktiniai organizmo skysčių tyrimai (kraujo ir šlapimo), užkrečiamųjų ligų tyrimai, gripo tyrimai, osteoporozės tyrimai, tuberkuliozės, lytiškai plintančių ligų tyrimai, hormonų tyrimai, spermograma, skydliaukės tyrimai, autoimuninių, kasos ligų, inkstų, alerginiai tyrimai, tyrimai nėštumo metu, genetiniai tyrimai, mažakraujystės arba anemijos laboratoriniai tyrimai, skrandžio ir žarnyno ligų, vėžio žymenų tyrimai, celiakijos tyrimai ir daugelis kitų.

Svarbu, kad laboratoriniai tyrimai, kaip ir visi kiti, būtų atliekami laiku – nelaukiant ligos požymių arba vos juos pastebėjus, nes anksčiau diagnozuota liga garantuoja geresnę gyvenimo kokybę. Būtina bent kartą per metus atlikti bendruosius kraujo tyrimus bei šlapimo tyrimus, pasitikrinti ar jūsų organizmui netrūksta vitaminų, ar nėra sutrikusi skydliaukės veikla. Net jei nejaučiate rimtų simptomų, tačiau kamuoja nuovargis – būtina pasitikrinti, nes tai yra daugelio ligų pirmasis simptomas.