Dantų implantacija

Dantų implantacija

Dantų implantai yra pirmoji pagalba kiekvienam, praradusiam dantis, kadangi kitaip nei nešiojant išimamus protezus, pacientai tokiu būdu išsaugo savo likusius natūralius dantis, išvengia apnašų kaupimosi, dantenų uždegimo ir gausaus kraujavimo.

Kada būtina atlikti dantų implantavimą?

Dantų implantacija – pažangiausias ir efektyviausias būdas atkurti kramtymo funkciją kai trūksta vieno ar kelių dantų. Šiuolaikiniai metodai leidžia sėkmingai taikyti implantaciją net ir tuomet, kai žandikaulyje trūksta visų dantų. Implantacija taikoma ir tuomet, kai norima stabilizuoti dantų protezus.

Ilgesnį laiką neatkuriant dantų, mažėja kaulo kiekis, šalia esantys dantys krypsta į defekto pusę, priešais esantys dantys išilgėja. Netekus daugiau dantų, keičiasi net žmogaus veidas – įdumba skruostai, lūpos,
dėl to nosis ir smakras atrodo atsikišę, žmogus atrodo vizualiai senesnis. Kenčia ne tik žmogaus išvaizda, sveikata, bet ir prastėja psichologinė savijauta, menksta savivertė.

Kada draudžiama atlikti dantų implantavimą?

Dantų implantacija nerekomenduojama jaunesniems nei 16-17 metų asmenims. Taip pat sergant kai kuriomis lėtinėmis ligomis, rūkantiems pacientams (kurie surūko daugiau nei 20 cigarečių per dieną), nes šios būklės gali apsunkinti implanto prigijimą ir procedūra gali būti neefektyvi.

Dantų implantavimo procedūros eiga:

  • Pacientui ji trunka vos valandą, tačiau specialisto laukia ne menki paruošiamieji darbai.
  • Planuojant momentinę implantaciją, pirmiausiai, įvertinama bendra burnos būklė, padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka. Tik įsitikinus, jog visi duomenys palankūs (nėra šaknies uždegimo, pakanka natūralios žandikaulio masės ir t.t.), planuojama implantacijos procedūra. Kompiuterinės tomografijos pagalba, nustatoma tiksli būsimo implanto vieta bei kryptis, parengiamas detalus operacijos planas ir pradedama gaminti laikinoji danties karūnėlė.
  • Kito vizito metu atliekama chirurginė operacija: išraunamas dantis ir į jo šaknų vietą įsriegiamas implantas, ant kurio uždedama laikina danties karūnėlė. Ši procedūra yra itin greita ir neskausminga (naudojama vietinė nejautra), nes, pažangios technologijos dėka, pavyksta išvengti ilgai gyjančių dantenų pjūvių. Implantologo kabinetą pacientas palieka su natūraliai atrodančia šypsena.
  • Po keleto mėnesių, įsitikinus, jog įsriegtas implantas sėkmingai prigijo, laikinoji danties karūnėlė pakeičiama nuolatine.

Implantai: