Nauja profilaktinė programa Svorio kontrolei !

UAB Žaliakalnio poliklinika pristato naują profilaktinę programą Svorio kontrolei ! 💪🤓

Kūno masės augimui dažnai įtakos turi virškinimo sistemos sutrikimai, angliavandenių apykaita bei skydliaukės sutrikimai. Staiga pradėjus didėti kūno masei, atsiradus nuovargiui, dusuliui, prakaitavimui, padidėjus kraujo spaudimui, rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus, nes jie padėtų rasti šių simptomų priežastis.

Ištyrimo kaina:

⭕️ Mūsų poliklinikos pacientams – 39.99 eur
⭕️ Ne mūsų pacientams – 49.99 eur

❗️Registracijai kreiptis telefonu 837323032 ❗️

Ištyrimą sudaro:

🔅Gydytojo konsultacija telefonu

🔅Bendras kraujo tyrimas – parodo mažakraujystę, uždegimus, padeda atskirti virusinės kilmės ir bakterinės kilmės infekcijas.

🔅Kortizolis – tai yra streso hormonas, gaminamas antinksčiuose. Reguliuoja kaip kūnas saugo ir naudoja riebalus. Patiriant nuolatinį stresą antinksčiai išsenka ir kortizolio kiekis sumažėja. Tuomet žmogus energijos trūkumą bando gauti kitu keliu – norisi cukraus, kofeino, atsiranda polinkis daugiau valgyti. Atsiradus kortizolio pertekliui būdinga: raudonas veidas, viršutinės dalies nutukimas, padidėjęs kraujospūdis, atsiranda nerimas bei depresija.

🔅Gliukozė – Vienas svarbiausių organizmo angliavandenių. Taip pat svarbus parametras diabetui diagnozuoti.

🔅Magnis – svarbus energijos balansui, nervinio impulso sklidimui, raumenų darbui, daugelio fermentų aktyvavimui, kaulams. Esant jo pakitimams gali pasireikšti kaulų skausmai, nuovargis, nervingumas.

🔅Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę – rodiklis, kuris skirtas diagnozuoti ir sekti autoimunines skydliaukės ligas. Padeda aptikti hipotirozę.

🔅Tireotropinis hormonas (TTH) – hormonas, kuris reguliuoja skydliaukės hormonų gamybą ir išsiskyrimą. Tai pagrindinis rodiklis, leidžiantis įvertinti skydliaukės būklę.

🔅DTL (Didelio tankio cholesterolis) – ištyrus jo koncentraciją kraujyje ir santykį su bendru cholesteroliu galima nustatyti aterosklerozės išsivystymo galimybę.

🔅MTL (Mažo tankio cholesterolis) – dar vadinamas „bloguoju“ cholesteroliu. Ištyrus jo koncentraciją kraujyje ir bendro cholesterolio kiekį, gaunami jautriausi rodmenys aterosklerozei nustatyti. Kuo didesnė MTL koncentracija, tuo didesnė tikimybė susirgti kraujagyslių ligomis.

🔅Trigliceridai – šis ištyrimas reikalingas nustatyti aterosklerozės rizikai.

🔅Bendras cholesterolis – šio rodiklio padidėjimas ligos nesukelia, tačiau pastebėjus pakitusį jo kiekį galima lengviau įvertinti kraujagyslių ir ir kepenų patologijų rizikas.

🔅Vitaminas D – padeda organizmui įsisavinti fosforą bei kalcį ir saugo kaulus nuo jų išretėjimo, osteoporozės ir rachito. Taip pat dalyvauja brendimo ir augimo procesuose, yra labai svarbus organizmo imunitetui – tyrimai rodo, kad vitaminas D padeda sumažinti inkstų, alergijų, diabeto, širdies bei autoimuninių ligų, kvėpavimo takų infekcijų ir netgi piktybinių navikų atsiradimo riziką.