Kas yra gydytojas dermatovenerologas?

Kas yra gydytojas dermatovenerologas?

Dermatovenerologas – kas tai? Šios srities specialistai gydo odos ligas, tiek bendrines, tiek venerines. Taip pat į juos galima kreiptis ir dėl įvairių odos infekcijų bei alerginių reakcijų.

Dermatovenerologo specialybė yra sudėtinė – dermatologo ir venerologo, todėl šis gydytojas diagnozuoja ir odos ligas, tokias kaip bėrimai, odos pažeidimai, gerybiniai bei piktybiniai odos navikai, dermatitas, grybelis, apgamai, karpos ar papilomos, o kartu ir lytiškai plintančias ligas. Dermatovenerologai gydo ir moteris, ir vyrus.

Be to, gydytojai dermatovenerologai gali atlikti ir estetines procedūras.

Kokias procedūras atlieka dermatovenerologas?

Poliklinikoje dirbantys dermatovenerologai suteikia išsamią konsultaciją dėl įvairių odos pakitimų, atlieka dermatoskopiją, įvertina pakitimus, paskiria gydymą.

Šios srities specialistai dažniausiai diagnozuoja tokias ligas kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, rožinė, aknė. Taip pat nustato odos pažeidimus sukeliančias medžiagų apykaitos ligas, ikinavikinius odos pakitimus ir gerybinius navikus, virusines ligas, tokias kaip herpes, žmogaus papilomos viruso sukeltas ligas ar ŽIV, lytiniu keliu plintančias infekcines ligas. Lytiniu keliu plintančios ligos gali būti gonorėja, sifilis, chlamidiozė ar kitos.

Gydytojai dermatovenerologai gali atlikti ir dabar itin populiarias mezoterapijos procedūras, kurios pristabdo odos senėjimą, bei kitas injekcijas, veido ir kūno kontūravimo estetines procedūras, šalinti pigmentines dėmes, apgamus, karpas.

Kada reikalingas gydytojas dermatovenerologas?

Gydytojo dermatovenerologo konsultacija reikalinga iš karto pastebėjus bent menkiausius nepageidaujamus odos pakitimus ar lytinių organų pakitimus.

Į dermatovenerologą rekomenduojama kreiptis, jeigu pastebite neaiškių bėrimų ar darinių lytinių organų srityje. Tokiu atveju bus atliktas detalus tyrimas dėl lytiškai plintančių ligų, tokių kaip chlamidiozė, sifilis, gonorėja, trichomonozė ir kitos, bei paskirtas reikalingas gydymas.

Taip pat jei pastebite kūno bėrimus, pasikeitusią odos spalvą, didėjančius ar pasikeitusius apgamus.

Profilaktiškai į dermatovenerologus turėtų kreiptis tie žmonės, kurie labai pamėgę soliariumo ar saulės procedūras, o taip pat dirba darbą lauke ir gauna daug tiesioginių saulės spindulių. Statybininkai, sodininkai, kelių priežiūros specialistai, gelbėtojai ir visi kiti, kurie ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais dirba lauke, o ypač jei jų oda labai šviesi, blyški, turėtų reguliariai apsilankyti pas šios srities profesionalus ir pasitikrinti savo odos būklę dėl odos navikų prevencijos.

Dermatovenerologo konsultacija

Pas gydytoją dermatovenerologą konsultacijai galite užsiregistruoti telefonu ar internetu. Galėsite pasirinkti norimą dieną ir valandą bei jums patikusį gydytoją. Privataus dermatovenerologo konsultacijos yra mokamos, o visas konsultacijų ir procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

Dažniausiai diagnozuojami susirgimai:

  • ikinavikiniai odos pakitimai;
  • gerybiniai odos navikai;
  • medžiagų apykaitos ligos, sukeliančios odos pažeidimą;
  • lytiškai plintančių infekcinės ligos;
  • virusinės ligos (herpes virusas, žmogaus papiloma viruso sukeltos ligos, ŽIV ir kt.);
  • odos ligos: žvynelinė, atopinis dermatitas, akne, rožine, ir kt.

Mūsų poliklinikoje konsultuoja 𝐠𝐲𝐝. 𝐝𝐞𝐫𝐦𝐚𝐭𝐨𝐯𝐞𝐧𝐞𝐫𝐨𝐥𝐨𝐠𝐞̇: Hanna Kindratyshyn