Ką reikia žinoti apie nemokamą vaikų dantų silantavimą?

𝐋𝐢𝐞𝐭𝐮𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐝𝐚𝐧𝐭𝐮̨ 𝐞̇𝐝𝐮𝐨𝐧𝐢𝐬 𝐥𝐚𝐛𝐚𝐢 𝐩𝐚𝐩𝐥𝐢𝐭𝐞̨𝐬: net 68 proc. trimečių vaikų dantų ir 94 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies.
𝐃𝐚𝐫 𝐛𝐥𝐨𝐠𝐞𝐬𝐧𝐢 𝐯𝐲𝐫𝐞𝐬𝐧𝐢𝐮̨ 𝐯𝐚𝐢𝐤𝐮̨ 𝐝𝐚𝐧𝐭𝐲𝐬: ėduonis yra pažeidęs nuo 69 iki 98 proc. dvylikamečių ir nuo 84 iki 100 proc. penkiolikmečių dantų.
📍Švedijos mokslininkai nustatė, kad, padengus dantis silantais, apie 80–90 proc. vaikų dantų net po aštuonerių metų lieka nepažeisti ėduonies.
🦷Vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.)
🦷Vaikų dantis silantais gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai, dirbantys gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų finansavimo.
𝐒𝐢𝐥𝐚𝐧𝐭𝐚𝐢 – tai dantų ėduonies (karieso) profilaktikai skirtos medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles bei įdubas ir taip jas apsaugančios nuo dantų ėduonies.
👉Beje, silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.