Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Tarp kasdieninių rūpesčių ir iššūkių dažnai pamirštame, kad reikia pasirūpinti ne tik jais, bet ir savo individualios burnos higienos palaikymu. Kadangi ją apleidus ne retai laukia labai skaudžios pasekmės.

Vienas iš svarbiausių odontologinės priežiūros uždavinių yra burnos sveikatos išsaugojimas. Šioje srityje yra galimybė efektyviai mažinti susirgimų skaičių, taikant profilaktikos priemones. Profilaktika – tai yra priemonių visuma, kuri padeda stiprinti, atkurti bei išsaugoti asmens sveikatą. Šiais laikais odontologijos tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be burnos ertmės ligų profilaktikos.
 
Asmeninė burnos higiena, kitaip vadinama individualiąja- nuolatinė burnos ertmės sveikatos priežiūra, kurią atlieka kiekvienas žmogus, naudodamas asmenines higienos priemones. Pagrindinis higienos priežiūros metodas- valytis dantis naudojant dantų šepetėlį bent du kartus per dieną, tam kad pašalinti maisto likučius, apnašas bei sustabdyti jų žalingą poveikį kitiems burnos ertmės audiniams. Taip pat yra ir kitų metodų: valymas tarpdančių higieniniu siūlu, skalavimas tam tikrais tirpalais, liežuvio valymas bei irigacija specializuotais aparatais. Tačiau kietojo dantų apnašo asmuo pats nusivalyti negali. Dantų akmenys pašalinami profesionalios burnos higienos procedūros metu (PBH). Jos atlikimo dažnumą nusprendžia burnos higienistas atitinkamai pagal paciento individualią burnos higieną, akmenų kaupimosi intensyvumą bei pagal apnašų retencijos sąlygas. Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, profesionali burnos higiena atliekama maždaug nuo vieno iki keturių kartų per metus.
 
Ši procedūra susideda iš burnos ertmės apžiūros, dantų akmenų šalinimo ultragarsiniu skaleriu, dantų akmenų šalinimo rankiniais instrumentais, poliravimo oro abrazijos būdu (sodapūte) bei poliravimo poliravimo pasta.