Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

Sausio pabaigoje minint Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, primena moterims, kokia svarbi yra šios ligos prevencija.

Rekomenduojamos reguliarios patikros gali padėti laiku aptikti ikivėžinius pakitimus, kurie dažniausiai išgydomi su minimaliomis pasekmėmis reprodukcinei sveikatai.

Laiku aptikus ryškius ikivėžinius pokyčius liga gali būti išgydoma beveik visoms pacientėms. Todėl labai svarbu reguliariai tikrintis.

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams.
𝐊𝐚𝐦 𝐩𝐫𝐢𝐤𝐥𝐚𝐮𝐬𝐨 𝐩𝐫𝐞𝐯𝐞𝐧𝐜𝐢𝐧ė 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐚?
👉Moterims nuo 25 iki 59 metų (imtinai)
𝐊𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐭𝐥𝐢𝐞𝐤𝐚𝐦𝐚?
👉25-34 m. (imtinai) moterims kartą per 3 metus atliekamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis.
👉35-59 m. (imtinai) moterims kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje (jei AR ŽVP tyrimas teigiamas).
Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims paslaugos teikiamos 𝐍𝐄𝐌𝐎𝐊𝐀𝐌𝐀𝐈.
Dėl prevencinių programų kreipkitės į savo šeimos gydytoją